Forfatter
Tittel Samhold og strid - Bygdebok for Meråker: Bind 2
Språk
Hylleplassering
Eier
Klassifikasjon
Emne
År
Noter Bilder i boka: Kristina Bendiksen i sør-samisk bunad s 18. Ole O. Bjørknes i vadmelsdress og meråkerhuve s 19. Lillefjeld gruvarbeiderforening fane s 20. Meråker skytterlag fane s 21+33. Flatbrødfat, mjølause,flatbrødlaup, mjølskrin s 23. Treskurd s 28. Gården Nolistu - Lille Krogstad med Marit Larsdatter Evjebakk, Nils Lille-Krogstad, Karl Alfred Krogstad, Gjertrud Lille-Krogstad, Thomas Evjen, Mali Evjen s 32. Ole Flamoe, Johan Edvard Flamoe s 37. Ole Gudå, Guru Gudå s 44. Ingeborg Dal amo s 45. Nustadnes s 46.Gudå jernbanestasjon s 54+57. Gudå jernbanebru, Løfta, Hanshaugen s 50. Funna bru s 55. Stasjonsbetjent Grådal , Bernhard Haugtrø s 58. Ole Hammer, Gjertrud Hammer, Karen Hammer s 59. Johan P. Iversen s 61. Rallare s 64. Peter Botnan s 65. Rukku, Linrokk, trespade s 67. Meråker østre s 69. Nustadfossen, Meråker tresliperi, teglverk s 73+74. Thomas Jonson, Paul Johnsen, Thomas Bergstrøm, Sara Paulsen, Sigrid Brandsfjell s 81. Lea Barrock i Skarpdal en s 82. Nils Stinnerbom s 84. Funn-Fossen s 87. Martin Jonassen, Daniel Mortensson, John Eliassen Boere s 90. Klokkhaug med Jonas Ingebrigtsen, Ola Schanke, Marie Bergitte Ingebrigtsen s 93. Disponent Houlder s 95. Skjulhaug s 96. Haugtrø s 97. Gullbryllup på vestre Funtaunet (fotograf Erik Olsen) s 98. Folkehøgskolekurs i Nygården s 100. Husstellkurs på Bjørk s 102. Meråker ungdomslag, hornmusikk s 107, Nustadbakk, Nustad øvre s 112. Hjemme hos Anton Merakergaard s 122. Iver Øien, Johan Fundtaunet s 122. Einar Røberg, Ola Trøbakk s 125. Anton Pynten s 127. Turifoss-dammen s 129+165. Transport Turifoss kraftstasjon s 131. Kopperå arbeidsmannsforening fane s 132. Minnesteiner 1905 s 135. Bruvakt Funna 1905 s 136. Elever Flaamo og Tangen skole s 138. Jonetta Wold s 139. Slåmaskin 1906 s 141. Skogvokter Nils Solbakken s 143. Bygging fabrikk Kopperå s 144. Slusker, kokkelag s 147. Johan M. Johansen, Iver Hegseth, Olav Klevan s 149. Kopperåsamfunn ca 1915 s 150. Gruvearbeidere Iver Krogstadnes, Olav Langnes, Lorents Evjen, Nelberg Kringen, Thorleif Atnedahl s 154. Gruvearbeidere på Lillefjell, Stordal en s 156. Vaskeriet s 159. Rallarliv s 160. Gruvslusk s 161. Jegere s 163. Iver E. Wollan s 164. Vaskeriarbeidere s 167. Arbeidere tresliperiet s 170. Smelteverksarbeidere s 173. Arbeidere ved Fonnfjellgruva s 174. Fagforeningsfaner s 175. Feiring av Turifossanlegget s 178. C.O. Iversen s 179. 1.mai-tog, Nustad 1909 s 180. 1.mai-tog 1914 s 181. Peder Myrmo med familie 1905 s 183. Meråker handelsforening, Sagstuggumoen s 184. Kopperå samvirkelag s 186. Prest Hannibal Stabell s 187. Meråker ungdomslag 1902 s 188. Meraak skytterlag 1905 s 189. Wiktor Juliussen s 190. Varden s 191. Karbidovn s 193. Garden Bjørnås i Torsbjørkdal en ca 1914 s 195. Brann vaskeriet 1919 s 197. Arne Solnes, Torbjørn Solnes s 205. Helga Kløften, Gisken Rotvold s 208. Skarpdal en 1925 s 209. Thomas Langsvehaug Lilletrø, Ingeborg Fosmo Lilletrø s 210. Peter Pynten s 211. Elever ved Flaamo skole 1922/23 s 212. Lastebil Funnsjøen 1938 + traktor 1937 s 214. Busstransport Langsåvolden 1929 s 215. Ingrid Berg (f. Krogstad), Gudrun Farstad (f. Størseth), Alfhild Nygård (f. Krogstad), Rakel Beistad (f. Krogstad) 1939 + Tora Stenøien, Anida Vold, Mette Stendahl, Elise Myrhaug s 216. Betjeningen ved Meraker handelsforening 1920 s 218. John J. Nustad s 219. Beret Pulden ved Fundtaunvolden ca 1914 s 220. Funnsjøen ca 1920 s 221. Elever ved Fjellbygdskolen, landbrukskurset 1924 s 224. Vikvollen, Fjergen ca 1910 s 225. Hjalmar Krogstad, Litj-Funnsjødal en 1940 s 226. Lorentse Krogstad, Litj-Funnsjødal en 1940 s 228. Ytre Funnsjødal s 229. Ane Eriksen, Beret Ringen 1915 s 230. Seterbu fra Systun s 231. Såmmårfjøs s 232. Navneberg Tjønnvolltjønna s 233. Henning Rotvold, Petter Rotvold, Inga Parnas 1936 s 235+239. Bernhard Meraker, John Kvernmo, John Knippet, Johan Fundtaune 1914 s 240. Karl Bjørgen, Petra Bjørgen, Frida Krogstad, Henrik Sulåmo, Emil Høgmo, Hallvard Juliussen, Maria Trøbakk, Sivert Trøbakk s 242. Karl Trøbakk, Ingebjørg Trøbakk, Borghild Loraas, Anna Pynten s 243. Borghild Frigård, Margit Flåmo, Martha Ringen, Mathilde Krogstad ( f. Stav) s 246. Meraker handelsforening 1920 s 249. Per Trøbakk 1929 s 250. Verksgården 1931 s 252. Arbeiderbolig Kopperå 1929 s 253. Kopperå samvirkelag s 255. Råmaterial-silo, ovnshus 1931 s 256. Verksskolen Kopperå s 257. Kopperå hornmusikkforening s 260. Emil Løkken, Sivert Brenntrø, Rudolf Sivertsen, Johan Gulbrandsen, Ivar Aasan, Otto Teveldal , John Teveldal , Martin Storøien, Iver Løkken, John Ringen, Elvin Teveldal ca 1935 s 268. Kopperå stasjon ca 1950 s 269. Meråker kirke, Soknstuggu ca 1920 s 271. Kalvmerking Skarpdal en ca 1920 s 272. Ellen Bendiksen s 273. Begravelsesfølge Framigal Funtaunet ca 1930 s 275. John Barrock, Lars Fjällsten s 276. Kontorsjef Ellingsen 1929 s 278. Meråker smelteverk, verksted 1929 s 280. Johan Stordal svold 1952 s 288. Fløytelag Fossvatna 1947/48 s 291. Håkon Løchen s 292. Kopperå arbeidsmannsforening 1937 s297. Arbeidere ved Nustadfoss 1931 s 299. Peder B. Krogstad, Nils Kringen, Johan Lillemo, Ingemann Krogstad, Ola Flåan, Arnt Waldum, Henry Ingstad s 300+302. Arnt Waldum, Magnus Skavmo, Henry Ringen, Peder Størseth, Johannes Karlsen, Johan Skavmo ca 1930 s 303. Arbeidsgjeng ved rørgata s 305. Fabrikken på Nustadfoss 1929 s 314. Ole Størseth, Iver Aamo m.fl. ca 1920 s 320. G. Kallevig, N. O. Young Fearnley, W. Kallevig s 322. Garden Reinåa s 324. Inga Lilleevjen, Ola Brækken, Kari Stubban, Ole Aspås, Janna Gresseth, Magnus Brækken, Ole J. Kluksdal , Peder Råen, John Kvello, Kristian Rothaug, Peder Krogstadholm 1958 s 328. Fagforeningsfolk i Moskva 1957 s 330. Martin Bitnes s 332. Meråker herredsstyre 1929-32 s 334. Meråker herredsstyre 1932-35 s 335. Meråker herredsstyre 1938-40 s 337. Kristian Rothaug, Ingeborg Rothaug 1930 s 338. John J. Nustad (Nustinn) , Gjertrud Nustad, Marit Nustad, Ingebjørg Nustad, Guttorm Nustad, John Nustad s 340. Svømmere ved vaskerihølen s 341. Bernhard Kværnmo, Peder Kværnmo, Marit Kværnmo, Beret Kværnmo, Ludvig Kværnmo, Alfred Kværnmo, Ola Kværnmo, Mathias Kværnmo, Ingebrigt Kværnmo, Martin Kværnmo, Lars Kværnmo, Martin Kværnmo s 342. Berner Bendiksen s 347. Alf Svartås s 348. Gudå AULs fane s 350. Meråker Arbeiderungdomslags Tramgjeng ca 1936 s 351. Meråker sykehjem ca 1924 s 354. Peder H. Sulåmo, Aksel Reppe, Maria Trøbakk (f. Sulåmo) s 355. Smelteverksarbeidere, Norges Vels medal je 1936 s 358. Nygården ca 1890 s 363. 1. mai-demonstrasjon Nygården 1912 s 364. 1. maitog 1936 s 366. Budapestene, Konrad Kristensen, Knut Wold, Johannes Brækken, Bjarne Stubban, Elias Tømmerås, Normann Brækken, Leif Kvittem, Johan Fredheim, Aksel Wold, Torleif Tidemann, Sverre Svartås, Leif Tømmerås, Toralf Øren s 368. Nustad skole 1910-11 s 371. Togulykke Meråker stasjon 23/1-41 s 377. Anna Strigsve s 378. Lars Stinnerbom, Tilda Stinnerbom 1941 s 386. Skolebarn Brenmelen Gudå 1942-45 s 388. Flåmovollen fjergen ca 1975 s 389. John Tronsmo, Sverre Tronsmo 1944 s 391. Tordis Lyngar, Einar Jr. Lyngar, Einar Lyngar, Tor Lyngar, Unni Lyngar, Dag Lyngar s 398. Togulykke Hommelvik 19. november 1940 s 401. Fellesbegravelse etter togulykke ved Meråker kirkegård s 403. Minnestein av Olav Kvernmo s 406. Haugen i Gudå s 407. Henrik Sulåmo, Karen Sulåmo, Per Sulåmo s 419. Lars Graftås 1966 s 424. Tømmerkjøring ved Mannseterbakken s 427. Tømmerdoning anno 1974 s 428. Jens Stuberg, Jens Joar Stuberg s 429. Meraker Brug skogstue, Kokkekurs 1952 s 430. Martin Brandsfjell ca 1980 s 432. Bernt Størseth s 435. John Reberg s 441. Nils Reitås s 443. Ola Bitnes, Ernst Furunes+ Bjørn Råen s 444. Karl Evang, Nelberg Nesset 1954 s 449. Sulåmo turiststasjon s 450. Sivert Skavmo, Per Trøbakk s 452. Trygve Dal anes, Oskar Gravåsen, Petter Rotvold, Knut Holth, John I. Hegseth, Bernhard Dahl, Gustav Slungård, Øyan 1955 s 453. Agnes Sødahl (f. Ulstad), Per Krogstadholm, Kristianne Hansen, Eldbjørg Aadde (f. Torjussen) s 455. Solveig Riheim, grenserasten 1981 s 456. Kopperåkippen s 459. Søskenparet Aunet ca 1947 s 460. Karen Nyhustrø 1906 s 462. Petter Haukbergmo 1967 s 465+466. Torbjørn Lillevold, Paul Dal åmo, Ola Storenget s 467. Smemostuggu 1963 s 468. Berit Kirkeby, Petter Kirkeby, Borgny Aavik, Sætran, Borghild Loraas, Hannah Røe, Fredrik Røe ca 1950 s 470. Torbjørn Lillevold, Magne Kjelstrup s 471. Meråker herredsstyre 1952-1955 s 484. Meråker herredsstyre 1963-1967 s 486. Stortingsrepresentant Due, direktør Holmberg, stortingsrepresentant Gjørv, stortingsrepresentant Gudmundseth, fylkesmann Ola H. Kveli, Andreas Lunnan s 489.
B. Kværnmo, Sivert Trøbakk, Svein Brækken, Berg, Brit Dahl, Mildrid Berg Trøbakk 1954 s 492. Arne Dahl 1956 s 493. Styret i Meråker AUF 1986, Ingalill Falteng, Tor Ingstad, Turid Brurok, Gunn Ingstad, Ann- Jeanette Brandtzæg-Sand. Magnar Lundemo s 498 + 500. Doktor Øverland med familie, Mette Berg (f.Ulstadvoll) s 505. Johan Kluksdal , Kristian Rothaug, Ingvald Aspaas, Ebbe Løvlimo s 507. Arbeidsgjeng ved Fundtaunvolden, Grova 1937-38 s 508
ISBN
Tilgjengelige
Venteliste
*000 am
*0014102
*008951108 a 0 nob
*020 $a82-991559-1-6$bib
*082 $a948.4$zh
*096 $aLOK RØD
*10010$aKrogstad, Bjørn R.
*24510$aSamhold og strid - Bygdebok for Meråker$bBind 2$cBjørn R. Krogstad
*260 $aMeråker$bMeråker kommune$c1987
*300 $a536 s.$bill.
*500 $aBilder i boka: Kristina Bendiksen i sør-samisk bunad s 18. Ole O. Bjørknes i vadmelsdress og meråkerhuve s 19. Lillefjeld gruvarbeiderforening fane s 20. Meråker skytterlag fane s 21+33. Flatbrødfat, mjølause,flatbrødlaup, mjølskrin s 23. Treskurd s 28. Gården Nolistu - Lille Krogstad med Marit Larsdatter Evjebakk, Nils Lille-Krogstad, Karl Alfred Krogstad, Gjertrud Lille-Krogstad, Thomas Evjen, Mali Evjen s 32. Ole Flamoe, Johan Edvard Flamoe s 37. Ole Gudå, Guru Gudå s 44. Ingeborg Dal amo s 45. Nustadnes s 46.Gudå jernbanestasjon s 54+57. Gudå jernbanebru, Løfta, Hanshaugen s 50. Funna bru s 55. Stasjonsbetjent Grådal , Bernhard Haugtrø s 58. Ole Hammer, Gjertrud Hammer, Karen Hammer s 59. Johan P. Iversen s 61. Rallare s 64. Peter Botnan s 65. Rukku, Linrokk, trespade s 67. Meråker østre s 69. Nustadfossen, Meråker tresliperi, teglverk s 73+74. Thomas Jonson, Paul Johnsen, Thomas Bergstrøm, Sara Paulsen, Sigrid Brandsfjell s 81. Lea Barrock i Skarpdal en s 82. Nils Stinnerbom s 84. Funn-Fossen s 87. Martin Jonassen, Daniel Mortensson, John Eliassen Boere s 90. Klokkhaug med Jonas Ingebrigtsen, Ola Schanke, Marie Bergitte Ingebrigtsen s 93. Disponent Houlder s 95. Skjulhaug s 96. Haugtrø s 97. Gullbryllup på vestre Funtaunet (fotograf Erik Olsen) s 98. Folkehøgskolekurs i Nygården s 100. Husstellkurs på Bjørk s 102. Meråker ungdomslag, hornmusikk s 107, Nustadbakk, Nustad øvre s 112. Hjemme hos Anton Merakergaard s 122. Iver Øien, Johan Fundtaunet s 122. Einar Røberg, Ola Trøbakk s 125. Anton Pynten s 127. Turifoss-dammen s 129+165. Transport Turifoss kraftstasjon s 131. Kopperå arbeidsmannsforening fane s 132. Minnesteiner 1905 s 135. Bruvakt Funna 1905 s 136. Elever Flaamo og Tangen skole s 138. Jonetta Wold s 139. Slåmaskin 1906 s 141. Skogvokter Nils Solbakken s 143. Bygging fabrikk Kopperå s 144. Slusker, kokkelag s 147. Johan M. Johansen, Iver Hegseth, Olav Klevan s 149. Kopperåsamfunn ca 1915 s 150. Gruvearbeidere Iver Krogstadnes, Olav Langnes, Lorents Evjen, Nelberg Kringen, Thorleif Atnedahl s 154. Gruvearbeidere på Lillefjell, Stordal en s 156. Vaskeriet s 159. Rallarliv s 160. Gruvslusk s 161. Jegere s 163. Iver E. Wollan s 164. Vaskeriarbeidere s 167. Arbeidere tresliperiet s 170. Smelteverksarbeidere s 173. Arbeidere ved Fonnfjellgruva s 174. Fagforeningsfaner s 175. Feiring av Turifossanlegget s 178. C.O. Iversen s 179. 1.mai-tog, Nustad 1909 s 180. 1.mai-tog 1914 s 181. Peder Myrmo med familie 1905 s 183. Meråker handelsforening, Sagstuggumoen s 184. Kopperå samvirkelag s 186. Prest Hannibal Stabell s 187. Meråker ungdomslag 1902 s 188. Meraak skytterlag 1905 s 189. Wiktor Juliussen s 190. Varden s 191. Karbidovn s 193. Garden Bjørnås i Torsbjørkdal en ca 1914 s 195. Brann vaskeriet 1919 s 197. Arne Solnes, Torbjørn Solnes s 205. Helga Kløften, Gisken Rotvold s 208. Skarpdal en 1925 s 209. Thomas Langsvehaug Lilletrø, Ingeborg Fosmo Lilletrø s 210. Peter Pynten s 211. Elever ved Flaamo skole 1922/23 s 212. Lastebil Funnsjøen 1938 + traktor 1937 s 214. Busstransport Langsåvolden 1929 s 215. Ingrid Berg (f. Krogstad), Gudrun Farstad (f. Størseth), Alfhild Nygård (f. Krogstad), Rakel Beistad (f. Krogstad) 1939 + Tora Stenøien, Anida Vold, Mette Stendahl, Elise Myrhaug s 216. Betjeningen ved Meraker handelsforening 1920 s 218. John J. Nustad s 219. Beret Pulden ved Fundtaunvolden ca 1914 s 220. Funnsjøen ca 1920 s 221. Elever ved Fjellbygdskolen, landbrukskurset 1924 s 224. Vikvollen, Fjergen ca 1910 s 225. Hjalmar Krogstad, Litj-Funnsjødal en 1940 s 226. Lorentse Krogstad, Litj-Funnsjødal en 1940 s 228. Ytre Funnsjødal s 229. Ane Eriksen, Beret Ringen 1915 s 230. Seterbu fra Systun s 231. Såmmårfjøs s 232. Navneberg Tjønnvolltjønna s 233. Henning Rotvold, Petter Rotvold, Inga Parnas 1936 s 235+239. Bernhard Meraker, John Kvernmo, John Knippet, Johan Fundtaune 1914 s 240. Karl Bjørgen, Petra Bjørgen, Frida Krogstad, Henrik Sulåmo, Emil Høgmo, Hallvard Juliussen, Maria Trøbakk, Sivert Trøbakk s 242. Karl Trøbakk, Ingebjørg Trøbakk, Borghild Loraas, Anna Pynten s 243. Borghild Frigård, Margit Flåmo, Martha Ringen, Mathilde Krogstad ( f. Stav) s 246. Meraker handelsforening 1920 s 249. Per Trøbakk 1929 s 250. Verksgården 1931 s 252. Arbeiderbolig Kopperå 1929 s 253. Kopperå samvirkelag s 255. Råmaterial-silo, ovnshus 1931 s 256. Verksskolen Kopperå s 257. Kopperå hornmusikkforening s 260. Emil Løkken, Sivert Brenntrø, Rudolf Sivertsen, Johan Gulbrandsen, Ivar Aasan, Otto Teveldal , John Teveldal , Martin Storøien, Iver Løkken, John Ringen, Elvin Teveldal ca 1935 s 268. Kopperå stasjon ca 1950 s 269. Meråker kirke, Soknstuggu ca 1920 s 271. Kalvmerking Skarpdal en ca 1920 s 272. Ellen Bendiksen s 273. Begravelsesfølge Framigal Funtaunet ca 1930 s 275. John Barrock, Lars Fjällsten s 276. Kontorsjef Ellingsen 1929 s 278. Meråker smelteverk, verksted 1929 s 280. Johan Stordal svold 1952 s 288. Fløytelag Fossvatna 1947/48 s 291. Håkon Løchen s 292. Kopperå arbeidsmannsforening 1937 s297. Arbeidere ved Nustadfoss 1931 s 299. Peder B. Krogstad, Nils Kringen, Johan Lillemo, Ingemann Krogstad, Ola Flåan, Arnt Waldum, Henry Ingstad s 300+302. Arnt Waldum, Magnus Skavmo, Henry Ringen, Peder Størseth, Johannes Karlsen, Johan Skavmo ca 1930 s 303. Arbeidsgjeng ved rørgata s 305. Fabrikken på Nustadfoss 1929 s 314. Ole Størseth, Iver Aamo m.fl. ca 1920 s 320. G. Kallevig, N. O. Young Fearnley, W. Kallevig s 322. Garden Reinåa s 324. Inga Lilleevjen, Ola Brækken, Kari Stubban, Ole Aspås, Janna Gresseth, Magnus Brækken, Ole J. Kluksdal , Peder Råen, John Kvello, Kristian Rothaug, Peder Krogstadholm 1958 s 328. Fagforeningsfolk i Moskva 1957 s 330. Martin Bitnes s 332. Meråker herredsstyre 1929-32 s 334. Meråker herredsstyre 1932-35 s 335. Meråker herredsstyre 1938-40 s 337. Kristian Rothaug, Ingeborg Rothaug 1930 s 338. John J. Nustad (Nustinn) , Gjertrud Nustad, Marit Nustad, Ingebjørg Nustad, Guttorm Nustad, John Nustad s 340. Svømmere ved vaskerihølen s 341. Bernhard Kværnmo, Peder Kværnmo, Marit Kværnmo, Beret Kværnmo, Ludvig Kværnmo, Alfred Kværnmo, Ola Kværnmo, Mathias Kværnmo, Ingebrigt Kværnmo, Martin Kværnmo, Lars Kværnmo, Martin Kværnmo s 342. Berner Bendiksen s 347. Alf Svartås s 348. Gudå AULs fane s 350. Meråker Arbeiderungdomslags Tramgjeng ca 1936 s 351. Meråker sykehjem ca 1924 s 354. Peder H. Sulåmo, Aksel Reppe, Maria Trøbakk (f. Sulåmo) s 355. Smelteverksarbeidere, Norges Vels medal je 1936 s 358. Nygården ca 1890 s 363. 1. mai-demonstrasjon Nygården 1912 s 364. 1. maitog 1936 s 366. Budapestene, Konrad Kristensen, Knut Wold, Johannes Brækken, Bjarne Stubban, Elias Tømmerås, Normann Brækken, Leif Kvittem, Johan Fredheim, Aksel Wold, Torleif Tidemann, Sverre Svartås, Leif Tømmerås, Toralf Øren s 368. Nustad skole 1910-11 s 371. Togulykke Meråker stasjon 23/1-41 s 377. Anna Strigsve s 378. Lars Stinnerbom, Tilda Stinnerbom 1941 s 386. Skolebarn Brenmelen Gudå 1942-45 s 388. Flåmovollen fjergen ca 1975 s 389. John Tronsmo, Sverre Tronsmo 1944 s 391. Tordis Lyngar, Einar Jr. Lyngar, Einar Lyngar, Tor Lyngar, Unni Lyngar, Dag Lyngar s 398. Togulykke Hommelvik 19. november 1940 s 401. Fellesbegravelse etter togulykke ved Meråker kirkegård s 403. Minnestein av Olav Kvernmo s 406. Haugen i Gudå s 407. Henrik Sulåmo, Karen Sulåmo, Per Sulåmo s 419. Lars Graftås 1966 s 424. Tømmerkjøring ved Mannseterbakken s 427. Tømmerdoning anno 1974 s 428. Jens Stuberg, Jens Joar Stuberg s 429. Meraker Brug skogstue, Kokkekurs 1952 s 430. Martin Brandsfjell ca 1980 s 432. Bernt Størseth s 435. John Reberg s 441. Nils Reitås s 443. Ola Bitnes, Ernst Furunes+ Bjørn Råen s 444. Karl Evang, Nelberg Nesset 1954 s 449. Sulåmo turiststasjon s 450. Sivert Skavmo, Per Trøbakk s 452. Trygve Dal anes, Oskar Gravåsen, Petter Rotvold, Knut Holth, John I. Hegseth, Bernhard Dahl, Gustav Slungård, Øyan 1955 s 453. Agnes Sødahl (f. Ulstad), Per Krogstadholm, Kristianne Hansen, Eldbjørg Aadde (f. Torjussen) s 455. Solveig Riheim, grenserasten 1981 s 456. Kopperåkippen s 459. Søskenparet Aunet ca 1947 s 460. Karen Nyhustrø 1906 s 462. Petter Haukbergmo 1967 s 465+466. Torbjørn Lillevold, Paul Dal åmo, Ola Storenget s 467. Smemostuggu 1963 s 468. Berit Kirkeby, Petter Kirkeby, Borgny Aavik, Sætran, Borghild Loraas, Hannah Røe, Fredrik Røe ca 1950 s 470. Torbjørn Lillevold, Magne Kjelstrup s 471. Meråker herredsstyre 1952-1955 s 484. Meråker herredsstyre 1963-1967 s 486. Stortingsrepresentant Due, direktør Holmberg, stortingsrepresentant Gjørv, stortingsrepresentant Gudmundseth, fylkesmann Ola H. Kveli, Andreas Lunnan s 489.
*500 $aB. Kværnmo, Sivert Trøbakk, Svein Brækken, Berg, Brit Dahl, Mildrid Berg Trøbakk 1954 s 492. Arne Dahl 1956 s 493. Styret i Meråker AUF 1986, Ingalill Falteng, Tor Ingstad, Turid Brurok, Gunn Ingstad, Ann- Jeanette Brandtzæg-Sand. Magnar Lundemo s 498 + 500. Doktor Øverland med familie, Mette Berg (f.Ulstadvoll) s 505. Johan Kluksdal , Kristian Rothaug, Ingvald Aspaas, Ebbe Løvlimo s 507. Arbeidsgjeng ved Fundtaunvolden, Grova 1937-38 s 508
*650 $aMeråker$xhistorie
*653 1$aBefolkning
*653 $aUtvandring
*653 $aKuløy Folkehøgskole
*653 $aJernbaneutbygging
*653 $aMeråkerbanen
*653 $aMellomriksbanen
*653 $aO. Gjerdrum
*653 $aHagb. Brinchmann
*653 $aJo Nessimo
*653 $aMagnus S. Tidemann
*653 $aSluskehandel
*653 $aJordbruk
*653 $aUtmarksslått
*653 $aNæringsliv
*653 $aForeningsliv
*653 $aLockout 1911
*653 $aOmgangsskole
*653 $aFastskole
*653 $aMeråkerlue (bilde)
*653 $aSørsihuve (bilde)
*653 $aReindrift
*653 $aEssand reinbeitedistrikt
*653 $aRøros reinbeitedistrikt
*653 $aSør-samer
*653 $aNils Brandsfjell
*653 $aFinnfossen
*653 $aHusmenn
*653 $aLeilendinger
*653 $aMerraskaret
*653 $aMerraskarfjellet
*653 $aSkurdal sporten
*653 $aSkalsvatnet
*653 $aStorsjøen
*653 $aKarl Johans veg
*653 $aMeråkerdal en
*653 $aEvja
*653 $aVolden
*653 $aKil-grenda
*653 $aReinåa
*653 $aStenen i Grønan dal
*653 $aJørgen Bjelke
*653 $aSandrya
*653 $aNils Tjernmo
*653 $aJens Kraft
*653 $aNyveien til Fevatn
*653 $aIver B. Aabakk
*653 $aEbba Astrup
*653 $aMåråkbøggvisa
*653 $aElen Elverhøi Hansen
*653 $aCarl Løvlimo
*653 $aLornts Larssen Kvittem
*653 $aAmerikafarere
*653 $aKalas og akkedas
*653 $aAnton Merakergaard
*653 $aLurtoner
*653 $aFonnfjellvisa
*653 $aFondfilvisa
*653 $aIndustri
*653 $aNy tid
*653 $aArbeidssjau i Meraker
*653 $aFrihetskamp
*653 $aSkogsdrift
*653 $aSmelteverk
*653 $aKopperå
*653 $aKlondyk-visa
*653 $aMeraker elektriske Kraft og Smelteverk
*653 $aFerrokromfabrikk
*653 $aKarbidfabrikk
*653 $aGruvedrift
*653 $aA/S Meraker Gruber
*653 $aMannfjellgruva
*653 $aFonnfjellgruva
*653 $aLillefjellgruva
*653 $aRallartid
*653 $aIngomar P. Lindgaard
*653 $aVaskeriet
*653 $aOrganisasjoner
*653 $aBorgerlig idrett
*653 $aArbeideridrett
*653 $aSki-idrett
*653 $aFri-idrett
*653 $aForeninger
*653 $aArbeiderbevegelse
*653 $aMeråker arbeiderparti
*653 $aFagbevegelse
*653 $aGustav Haglund
*653 $aTurifos-visa
*653 $aTurifoss-visa
*653 $aSpanskesyken
*653 $aDrukning
*653 $aFeren
*653 $aSamferdsel
*653 $aSeterdrift
*653 $aSlått
*653 $aHusmor
*653 $aBarndomsminner
*653 $aSverre Sivertsen
*653 $aKåre Hegseth
*653 $aSkogbruk
*653 $aSkogsarbeid
*653 $aArbeidskonflikt
*653 $aArbeidsløse
*653 $aHilmar Kristensen
*653 $aJernpakkeriet
*653 $aKnuseren
*653 $aBruket
*653 $aMeraker Bruk
*653 $aSnarefangst
*653 $aBroensaka
*653 $aStjørdal selva
*653 $aFiskerettigheter
*653 $aKommunalpolitikk
*653 $aFrivillige organisasjoner
*653 $aIdrettslag
*653 $aBendik Christensen
*653 $aNygården
*653 $aProletariatets høyborg
*653 $a1. verdenskrig
*653 $aFørste verdenskrig
*653 $a2. verdenskrig
*653 $aAndre verdenskrig
*653 $aMotstandsarbeid
*653 $aTormod Røe
*653 $aPrester
*653 $aTogulykke
*653 $aHommelvik
*653 $aFred
*653 $aOlav Kværnmo
*653 $aFrigjøring
*653 $aTuristnæring
*653 $aOffentlig administrasjon
*653 $aHelsevesen
*653 $aUndervisning
*653 $aOlaf Krogstad
*653 $aKaren oppå Trø'n
*653 $aSolfrid Bergstrøm
*653 $aBente Bjørnås
*653 $aSentralisering
*653 $aViktor Johansen
*653 $aMagnar Lundemo
*653 $aMeråker-songen
*653 $aMeråker-sangen
*653 $aMellomkrigstid
*653 $aIver Wold
*653 $aHagerup Lyngvær
*653 $aGurina Kringen
*653 $aDal kvistskjæringa
*653 $aLundemoskjæringa
*653 $aKarlsonskjæringa
*653 $aHaugroskjæringa
*653 $aNordistuskjæringa
*653 $aMåråkskjæringa
*653 $aGrenseskjæringa
*653 $aSvenskfallet
*653 $aEn sluskehandel
*653 $aThomas Meraker
*653 $aFæren reinbeitedistrikt
*653 $aEssand reinbeitedistrikt
*653 $aReindriftsnæring
*653 $aMelking
*653 $aMelkekjeller
*653 $aKliningen
*653 $aKirkebyfjellet
*653 $aKjørkebyfjellet
*653 $aSkjøtingen
*653 $aFersdal en
*653 $aSul
*653 $aJohn Johnsson
*653 $aFemunden
*653 $aAnders Pålsson
*653 $aWaren Sardne
*653 $aFredrik Rø
*653 $aSang skrevet av Olav Øverkil om 1905
*653 $aSpanska
*653 $aDen spanske syge
*653 $aInfluensaepidemi
*653 $aStadsnavn
*653 $aStedsnavn
*653 $aFamilien Fleischer
*653 $aUnion Carbide
*653 $aRagnar Løchen
*653 $aFløting
*653 $aFløyting
*653 $aFelleshusholdning
*653 $aSkogskokker
*7600 $tBygdebok for Meråker$w66052
*850 $aMeråker folkebibliotek
^
Det finnes ingen anmeldelser for denne boken.
Klikk her
for bli den første til å gi din mening